VZDĚLÁNÍ – MÁ BUDOUCNOST

RNDr. Rostislav Dvořáček, ředitel

Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, Adámkova 55, 539 01 Hlinsko
Tel.: 469 311 292, 469 311 190
datová schránka: 3z4wwnj
red@gymhlinsko.cz

aKTIVITY 2023/2024

Mediální olympiáda v Ostravě – 2. místo týmu naší školy Athene v celostátním kole

26.3. a 27.3. 2024 – čtěte v sekci novinky
 
31. 1. 2024
 

Šachový přebor – 1. místo

10. 1. 2024 – čtěte v sekci Novinky
 

Historická exkurze – Královská Praha

23. 10. 2023

POLOŽENÍ STOLPERSTEINŮ V PRAZE

17. října 2023

V Hlinsku bylo položeno dalších osm Stolpersteinů

20. 9. – čtěte v sekci Novinky
 
Talent z Hlinecka 2023
 

z  předchozích školních roků

Projektové dny, exkurze

čtěte v sekci Novinky

Úspěch v soutěži Fyzikální olympiáda

čtěte v sekci Novinky
 

Exkurze do Itálie – Dějiny v kostce

květen 2023 čtěte v sekci Novinky
 

Jáchym Krampera

nejlepší v republice čtěte v sekci Novinky

Úspěch v soutěži TECHNOhrátek

1. března 2023 čtěte v sekci Novinky
 

Stroje do škol – spolupráce s firmou HILTI

 
 
V Rozvodně ČEZ Hlinsko 4.A
10. 1. 2023 více v sekci Novinky
 
BRNO – 4. ledna 2023 v sekci Novinky
TUTANCHAMON + ANTHROPOS
 
 

VÁNOČNÍ AKADEMIE

22. 12. 2022

www.ahp.cz/videos/522022-vanocni-akademie-2022/

 

Finále Logické olympiády v Praze

čtěte v sekci Novinky

 

Přednáška M. Mejstříka: 17. LISTOPAD A CO MU PŘEDCHÁZELO

více v sekci Novinky

 

Přednáška Terarijní živočichové 24. října 2022

čtěte v sekci Novinky
 

První Stolpersteiny v Hlinsku

o prvních kamenech zmizelých více v sekci Novinky

www.ahp.cz/videos/392022-kameny-zmizelych-v-hlinsku/

HLINECKÉ GYMNÁZIUM VSTOUPILO DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU AKTIVNĚ

více v sekci Novinky

ARTSY FARTSY MAJÁLES 27. 6. 2022

Exkurze a další akce v rámci projektových dnů 20. 6. – 29. 6. 2022

Krajské kolo soutěže EuropaSecura 25. 5. 2022

Pokračujeme v tradičních akcích

Úspěchy v soutěži Matematický klokan a dalších

On-line konference ZLOČINY KOMUNISMU

a další čtěte v sekci Novinky

 

Turnaj v piškvorkách 2022

www.ahp.cz/videos/212022-piskvorkovy-turnaj-v-hlinsku/

Sázíme stromy

www.ahp.cz/videos/192022-uhel-pohledu-novy-ovocny-sad-v-hlinsku/

O Dnech prevence

 
Artsy Fartsy 2021
 
Výzvy
 

Program Průša pro školy

Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko se přes pokračující koronavirovou pandemii v prvním pololetí školního roku zapojilo  projektem Sluneční soustava do programu Průša pro školy, jehož cílem je rozšířit 3D tisk jako běžnou součást výuky na všech stupních škol. (více v sekci Novinky)

proskoly.prusa3d.cz/projekty/

 
Spolupráce s Global Education Initiative z. s.
 
ORNITA opět na gymnáziu
 
 
Den latiny na FF UK

Na naší škole proběhlo 24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR ve dnech 24. a 25. září 2018.

www.ahp.cz/videos/24-zasedani-valneho-shromazdeni-site-pridruzenych-skol-unesco-v-ceske-republice/

chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/v-hlinsku-se-konalo-valne-shromazdeni-site-pridruzenych-skol-unesco-20180929.html

Gymnázium Fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Přírodovědecká fakulta zve každoročně ředitele fakultních škol. O tom, jak zlepšit a zintenzivnit vzájemnou spolupráci diskutují zástupci vedení fakulty a fakultních škol.

www.prf.upol.cz/nc/zprava/clanek/prirodovedecka-fakulta-pozvala-reditele-fakultnich-skol/

www.prf.upol.cz/skupiny/verejnosti/fakultni-skoly/

www.ahp.cz/videos/gymnazium-fakultni-skola/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Putování po Zakarpatí

12.07.2018 06:55

Studenti gymnázia putovali po Zakarpatí

Ve dnech 17. – 24. června 2018 se několik studentů hlineckého gymnázia zúčastnilo cesty po Ukrajině pořádané Pardubickým krajem pod patronací a za účasti hejtmana Martina Netolického. Konkrétně putovali po Zakarpatské oblasti a okolí Volyně, tedy bývalé Podkarpatské Rusi, která byla mezi lety 1919 – 1939 součástí Československa. Hlavním cílem bylo připomenout si výročí založení republiky a zároveň si uvědomit, že i v této oblasti má náš národ kořeny a doposud tam žije mnoho krajanů, kteří nás vždy srdečně přivítají.

        Studenti navštívili města jako Mukačevo, Chust a Užhorod s českou čtvrtí i Masarykovou školou, kde se vyučuje čeština jako druhý cizí jazyk. Nedávno vybudované Termální lázně v Kosinu zajistily odpočinek před výstupem na nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu, a dokonce přiměly k zamyšlení nad faktem, že Ukrajina je země kontrastů. Stačí několik hodin v autobuse a z té nejchudší oblasti se dostanete do nejbohatší…

        Dále cesta pokračovala do Koločavy, spjaté mimo jiné s Ivanem Olbrachtem a Nikolou Šuhajem loupežníkem, a do Zborova, kde proběhla jedna z nejvýznamnějších bitev 1. světové války, v níž 1. a 2. července 1917 mnoho Čechů dokázalo, že to myslí se samostatnou republikou vážně a budou o svůj stát bojovat. Výprava byla zakončena v západoukrajinském Lvově.

        Studenti se vrátili nejen s prohloubenými historickými znalostmi, ale také měli příležitost pochopit řadu souvislostí, které není možné středoškolskou výukou mezi stěnami gymnázia zprostředkovat. Poznali, jak se žije mimo naši vlast, mimo Evropskou unii a Schengenský prostor, a uvědomili si, že přes řadu problémů se v našem státě žije vlastně velmi dobře…

Zdeňka Nováková, studentka 3.C

Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko

 

 

 

Projekt EU

26.06.2018 02:22

Se společenskými vědami jsme se ve školním roce 2017/2018 nenudili

 

Pomalu se blíží konec školního roku a je na čase zhodnotit akce, které pro studenty místního gymnázia připravila sekce společenskovědních předmětů.

Naši studenti povinně absolvovali sérii dějepisných exkurzí. Nejprve se v září 2017 vydaly třídy 5.A a 1.C do Brna, kde si žáci prohlédli historické centrum města a navštívili specializovanou muzejní expozici Anthropos věnovanou evoluci člověka a nálezům industrie pavlovien z Dolních Věstonic. Pro studenty 6.A a 2.C se pravidelně organizuje historická exkurze do Prahy. Ta letošní se uskutečnila v květnu 2018. Naši studenti si prohlédli Pražský hrad, prošli si Královskou cestu od Hradčan až k Prašné bráně a seznámili se s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města. Tam se, ale už v listopadu 2017, vypravili i studenti 7.A a 3.C, aby v rámci exkurze Praha – sídlo ústavních institucí navštívili Senát i Poslaneckou sněmovnu a seznámili se na vlastní oči s prací obou komor Parlamentu ČR. Studenti maturitních ročníků jezdí opakovaně v rámci výuky semináře z dějepisu do Okresního archívu v Chrudimi. Prohlídka této instituce je pro budoucí právníky a historiky velmi přínosná a nejinak tomu bylo i letos v lednu, kdy jsme po prohlídce depozitářů, restaurátorské dílny a studovny viděli i nejstarší listinu uchovávanou v chrudimském archívu. Na konci května se zájemci z různých ročníků zúčastnili zájezdu do Terezína, Lidic a Lán. Tento zájezd pořádá Okresní výbor Svazu bojovníků za demokracii.

Už vloni jsme zařadili do plánu práce návštěvy filmových představení s historickou tematikou a v letošním školním roce jsme v této tradici pokračovali. Na podzim 2017 jsme se vypravili na český historický film Milada pojednávající o tragických osudech významné české političky Milady Horákové. Ta byla nejprve uvězněna nacisty a poté zatčena a odsouzena k trestu smrti komunisty. Stala se tak jedinou ženou popravenou během tzv. monstrprocesů na přelomu 40. a 50. let. Na jaře 2018 jsme viděli britský film Nejtemnější hodina. Dynamicky vyprávěný příběh nás zavedl do válečné Británie v roce 1941, kdy v čele země stanul premiér Winston Churchill. Brilantní výkon Garyho Oldmana v hlavní roli nás provedl několika málo dny 2. světové války, kdy se podařilo evakuovat z pláží u Dunkerque téměř 340 000 britských a francouzských vojáků, kterým hrozilo, že padnou do německého zajetí.

V rámci právní výchovy navštívili studenti 7.A a 3.C hlavní líčení u Okresního soudu v Chrudimi.  V roli návštěvníků z řad veřejnosti mohli sledovat projednávání dvou odlišných případů, jednak krádeží a jednak řízení pod vlivem alkoholu, a to včetně vynesení rozsudků. Stejným studentům byla dopřána i porce finanční gramotnosti, protože v rámci Global Money Week absolvovali přednášku  o úvěrech a pojištění. Stranou našeho zájmu nezůstaly ani nejbližší historické lokality. Primáni hned na začátku školního roku navštívili hlinecký Betlém, kde se dozvěděli něco o rodokmenech a genealogii. Na konci školního roku se opět primáni a sekundáni vypraví na Ležáky, aby se seznámili s tragickou etapou naší moderní historie.

Každoročně se také účastníme různých soutěží. Radost nám udělali studenti Zdena Nováková, Radek Bříza a Filip Laštůvka, kteří v krajském kole mezinárodní Dějepisné olympiády gymnázií obsadili páté místo. Na pomyslné stupně vítězů svým třetím místem v Dějepisné olympiádě pro ZŠ a odpovídající ročníky gymnázií vystoupal Matěj Meduna. Vítězné famfáry letos sklidil Jakub Kyncl, který zvítězil v multimediální soutěži ke 100. výročí vzniku Československa Příběhy fotek.

Nezapomínáme ani na charitu. Začátkem prosince 2017 se studenti 7.A zapojili do akce Červená stužka AIDS. Podařilo se jim rozprodat všechny symboly boje proti této zákeřné chorobě a k penězům, které utržili, přidali i obnos ze svých kapes. Dorovnaly tak vybranou částku na rovných 9000 Kč. Tím se jim podařilo vytvořit rekord ve výši vybrané finanční částky od roku 2005, kdy se naše škola do této charitativní akce zapojila. Utržené peníze každoročně putují na výzkum AIDS a léčbu HIV pozitivních pacientů.

Letos poprvé jsme zařadili pro studenty i zahraniční zájezdy. V květnu jsme navštívili Itálii, konkrétně Capri, Neapol, Vesuv, Pompeje, Řím, Vatikán a Florencii. Zájezd byl programově náročný, ale naši skvělí studenti ho, i přes počáteční nepřízeň počasí, všichni zvládli a odvezli si spoustu dojmů, zážitků a doufám i vědomostí. To nejlepší nás však ještě čeká. Sedm vybraných studentů vyššího gymnázia, kteří reprezentovali školu v různých soutěžích na krajské úrovni, bude mít jedinečnou šanci navštívit bývalou Podkarpatskou Rus, která byla součástí našeho státu v letech 1918–1945. Tento zájezd pořádá pro studenty gymnázií Krajský úřad v Pardubicích. Program je více než nabitý, neboť zahrnuje návštěvu Užhorodu, Mukačeva, Chustu, Koločavy, Zborova, Českého Malína a Lvovu. Studenti se také seznámí s životem Volyňských Čechů, odpočinou si v termálních lázních Kosino, vystoupají do výšky 2061 m na vrchol Hoverla, navštíví vinařské závody v Seredné a záchrannou stanici medvědů v Siněvirském národním parku.

Na závěr mi nezbývá než poděkovat vedení školy, že nám tyto akce umožňuje pořádat. Další dík patří též našim studentům, kteří se jich vždy vzorně a reprezentativně účastní, a rovněž jejich rodičům, bez jejichž finanční účasti by se tyto akce neuskutečnily. A co nás čeká v příštím školním roce? Pokud bude zájem, vypravili bychom se do Benátek, a jestli se mi podaří vše zorganizovat, pak by se mohli vybraní studenti za odměnu a téměř zadarmo podívat do sídla EU v Bruselu. Tak se, milí studenti, snažte, aby bylo z koho vybírat. Hezké prázdniny Vám za celou předmětovou komisi přeje

Lenka Krupičková.

 

Terezín, Lidice, Lány

11.06.2018 13:01

Tradiční návštěva Terezína, Lidic a Lán

    Dne 13. 5. 2018 jsme se zúčastnili dějepisné exkurze v celkovém počtu 13 žáků z vyšších ročníků našeho gymnázia. Odjíždělo se autobusem v 5:10 z Hlinska. Po necelých třech hodinách jsme dorazili do Terezína, který byl naší první zastávkou. Po prohlídce historických budov, jako byla terezínská škola, kasárna nebo muzeum, jsme mohli navštívit i samotnou pevnost, kterou jsme si prohlédli velmi podrobně i s průvodcem. Viděli jsme terezínské vězení, které je jádrem pevnosti, samotky, dále místnosti, ve kterých byli vězněni Židé, nebo chodby, kterými chodily vojenské hlídky.

Naší další zastávkou byly Lidice. Zde nás opět provedla průvodkyně po celém areálu, kde původní Lidice stály, než byly vypáleny a srovnány se zemí. Vyslechli jsme smutné příběhy a osudy mnoha lidických rodin a viděli zachovalé základy domů, kostela a hřbitova. Poslední zastávkou byly Lány, kde jsme si prohlédli muzeum T. G. Masaryka. Zde jsme se dočetli více o jeho životě a povinnostech v roli československého prezidenta, ale i otce a manžela. Mohli jsme si také prohlédnout jeho osobní věci a další exponáty z té doby. Před odjezdem jsme ještě navštívili přilehlou zahradu s letním prezidentským sídlem. Zpět do Hlinska jsme se vrátili okolo deváté hodiny večer. Celý zájezd zorganizoval Okresní výbor Svazu bojovníků za svobodu v čele s panem Novotným, jemuž patří náš velký dík.

Karolína Čechalová, Zuzana Frecerová, Natálie Kavalírová, Johana Ptáčková

(studentky 7.A)

 

Středoškolská odborná činnost Leoše Benáka

Letošní školní rok byl úspěšný pro řadu studentů gymnázia ve vědomostních soutěžích. Jedním z nich je i student třetího ročníku Leoš Benák, který se zapojil do projektu Středoškolské odborné činnosti (SOČ) s prací "Protinádorová aktivita rostlinných extraktů". Roční úsilí, kdy sbíral a sušil rostliny, připravoval extrakty, které následně aplikoval na lidské nádorové buněčné linie v Laboratoři růstových regulátorů UP Olomouc, se vyplatilo. Student se svou prací úspěšně prošel okresním i krajským kolem a postoupil do celostátního kola SOČ, které se bude konat 15. – 17. června v Olomouci. Odbornými garanty za UP Olomouc byla Mgr. Lucie Rárová, Ph.D. a za gymnázium Mgr. Martina Solčanská, Ph.D. Obě garantky i celý učitelský sbor přeje Leošovi hodně štěstí a pevné nervy v celostátním kole.

Mgr. Martina Solčanská

ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽI

    Na 24. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2018 proběhlo slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších mladých autorů, kteří zaslali svou práci do literární soutěže STALO SE VE 20. STOLETÍ.

Úkolem soutěžících bylo popsat osobnost, vynález nebo událost 20. století, které považují za převratné. Ve třech věkových kategoriích (1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy) porota hodnotila téměř 550 prací.

Akci provázely také různé workshopy a besedy se spisovateli i osobnostmi, které známe z televizních obrazovek, např. s Hanou Vagnerovou, Ivou Pazderkovou, Markem Vašutem, Janem Potměšilem a dalšími.

Ti  nejlepší  si  odnesli  dárky  a  také osobní  hodnocení spisovatele  a  předsedy  Svazu  českých  knihkupců a nakladatelů Martina  Vopěnky,   který   samotné  vyhlášení  kromě  slovního  hodnocení  tří  nejlepších v každé kategorii  proložil  svými  osobními  zážitky  z dětství, dospívání i dospělosti. Komentoval originální nápady, mnohdy dával najevo své překvapení, co vše dokáže dětská duše vymyslet, a také přiznal, že toto téma bylo velmi těžké hodnotit, protože v něm velmi úzce souvisí literatura s historií. Přítomna byla i herečka Věra Hollá, která svým podmanivým hlasem předčítala vítězné práce.

Velkou radostí Gymnázia Hlinsko je, že se mezi soutěžícími ve třetí kategorii neztratila naše studentka Zdeňka Nováková (3.C), obsadila totiž 4. – 10. místo!

PaedDr. Jaroslava Hladíková

Historická exkurze

11.06.2018 12:56

Historická exkurze – Praha

Dne 15. května 2018 se uskutečnila historická exkurze do Prahy. Zúčastnilo se jí celkem 45 studentů ze tříd 2.C a 6.A a 7.A. Program exkurze byl jako obvykle poměrně náročný.

Ráno jsme vystoupili na Strahově a přes Pohořelec jsme se přesunuli na Loretánské náměstí, kde jsme si prohlédli Loretu a Lobkovický palác, který je sídlem Ministerstva zahraničních věcí. Pak jsme se vydali na Hradčanské náměstí k branám Pražského hradu. Po překvapivě rychlé bezpečnostní prohlídce jsme vstoupili do areálu největšího hradního komplexu na světě.

Od jedenácti hodin jsme měli zajištěnou prohlídku Pražského hradu s průvodci. Ti nás nejprve podrobně provedli chrámem sv. Víta a pak jsme se vydali do Starého královského paláce, kde jsme prošli Vladislavským sálem, Ludvíkovým křídlem a Starou sněmovnou. Po komentované prohlídce jsme ještě navštívili baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Prohlídku hradu jsme zakončili v jeho jižních zahradách.

Poté jsme se vydali Královskou cestou směrem dolů k Vltavě. Sestupovali jsme Nerudovou ulicí přes Malou Stranu a Karlův most do Starého Města. Karlova ulice nás dovedla na Staroměstské náměstí, kde následoval asi hodinový rozchod. A poté jsme se spokojeně vrátili domů. 

PhDr. Jana Juklová a Lenka Krupičková

Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko

Itálie – dějiny v kostce

 

    V neděli 6. května 2018 se studenti Gymnázia Hlinsko pod vedením profesorky L. Krupičkové a profesora M. Solčanského vydali na poznávací zájezd do Itálie.

I přesto, že jsme vyjížděli v neděli před polednem, nás náš první záchytný bod čekal až v pondělí ráno. Po zdlouhavé cestě jsme konečně vystoupili v přímořském městečku Sorento, odkud jsme se trajektem přemístili na nedaleký ostrov Capri. Zubačkou jsme vyjeli z přístavu Marina Grande do obce Capri a poté jsme si vyzkoušeli i místní autobusovou dopravu a vyjeli jsme ještě výše do městečka Anacapri.  Zde jsme se pokochali výhledem na moře, ochutnali místní citronádu, pocítili vůni květin z tamních Augustových zahrad a zdolali téměř 800 schodů cestou zpět dolů, do přístavu. Odtud jsme se trajektem a autobusem dostali do místa našeho prvního ubytování v okolí Neapole.

Druhý den jsme vyrazili k jediné činné sopce na našem kontinentě, k Vesuvu. Po namáhavém výšlapu na vrchol jsme samozřejmě museli náš výkon i výhled do okolí řádně zdokumentovat. Usmálo se na nás štěstí. Když jsme se dostali na okraj kráteru, mlha, která ho zaplňovala, se náhle jako mávnutím kouzelného proutku zvedla a my jsme mohli spatřit samotné dno této „brány do pekel“. Odpoledne jsme navštívili místo úzce spjaté s touto sopkou, a sice Pompeje, které se v roce 79 našeho letopočtu staly obětí výbuchu Vesuvu. Většinou mlčky a s údivem jsme procházeli uličkami Pompejí a nemohli pochopit, jak dokáže být příroda krutá a nemilosrdná. Naprosto vyčerpaní z chůze jsme se k večeru ubytovali v hotelu nedaleko Říma.

Do Říma a Vatikánu jsme se těšili nejvíce. Prohlédli jsme si téměř všechny známé památky, včetně Svatopetrského náměstí a Andělského hradu, Španělských schodů, fontány di Trevi, náměstí Piazza Navona, Pantheonu či Kolosea. Mnohá místa vypadala na   vlastní   oči   mnohem   úchvatněji  a  impozantněji,  než  jak  jsme si  je pamatovali z fotografií. Po „věčném městě“ jsme nachodili téměř dvacet kilometrů a nafotili tisíce snímků. K večeru jsme se dostali na hotel, abychom načerpali síly. Před námi byl poslední den.

Po snídani jsme se vydali do Florencie. Výhled na celé město z Michelangelova náměstí byl naprosto úžasný. Nemohli jsme se ho nabažit. Procházeli jsme se zajímavými uličkami, navštívili jsme Chrám Santa Maria del Fiore, prohlédli jsme si renesanční umělecké skvosty v Galerii Uffizi, ochutnali jsme vynikající zmrzlinu a prošli jsme se po mostě Ponte Vecchio, kde výlohy místních zlatnických krámků přetékaly šperky a drahými hodinkami.  Nakonec jsme se s Itálií nadobro rozloučili, naposledy nasáli její pravou atmosféru a vydali jsme se na zpáteční cestu.

Vrátili jsme se v pátek brzy po obědě plní dojmů, zážitků a nových poznatků. Počasí nám zprvu sice nepřálo, ale nakonec se na nás i to sluníčko usmálo. Myslím, že tento zájezd nás všechny moc obohatil, ať už vědomostmi nebo vzpomínkami. Všem se nám moc líbil a doufáme, že podobných příležitostí poznávat svět na nás čeká ještě spousta. Kdo ví?

 

Natálie Netolická

studentka Gymnázia K. V. Raise a SOU, Hlinsko

 

Muzejní noc

10.05.2018 06:21

Muzejní noc dne 18. 5. v 18.30 v Městském muzeu a galerii.

        S MMG v poslední době velmi rádi spolupracujeme, protože nám poskytuje možnost volně tvořit a pracovat se zajímavým materiálem. Vloni jsme zde připravili program na vernisáž nové expozice rodiny Adámků a při té příležitosti jsme zjistili, že Hlinsko na konci 19. století a na začátku 20. století vzkvétalo hlavně kulturně a společensky a bylo to díky osvíceným Adámkovým, kteří společenskému a kulturnímu rozvoji města  zasvětili svůj život, dokázali do Hlinska přilákat mnoho významných osobností a vytvořili jim podmínky, aby zde mohli pracovat a volně tvořit.

        Vloni jsme se také zaměřili na K. V. Raise a samotné nás překvapilo, jak zajímavé věci psal. Tématiku kulturního života v Hlinsku před 100 lety neopustíme ani letos. 18. května se dozvíte, jaká byla atmosféra ve městě v období před První světovou válkou a vznikem ČSR. Odkryjeme některé myšlenky z projevu T. G. Masaryka, který navštívil Hlinsko v roce 1906 a v krátkém divadelním zpracování, zjistíte, že Habsburkové už dále prostě vládnout nemohli.

Mgr. Lada Leszkowová

 

 

 

Majáles 2018

23.04.2018 05:44

Gymnázium K. V. Raise v Hlinsku organizuje Majáles více jak dvacet let. Tuto tradiční akci škola pořádá ve spolupráci s místním pivovarem Rychtář. Program si připravují studenti sami, prezentují tak své dovednosti, nápady, schopnost organizace, spolupráce…

    V programu Majáles 2018, který se koná v úterý 1. května, nebude chybět průvod studentů v maskách od budovy školy k radnici. Ve 14:00 hodin se zde masky představí veřejnosti. Odtud pak majálesový průvod bude směřovat do areálu hlineckého pivovaru.

    Do svého bohatého programu studenti zařadili prvky tradiční i úplné novinky – volba krále a královny Majálesu, pasování studentů prvních ročníků, poprava maturitní smůly, atrakce pro děti, soutěže o ceny a další.

    Majálesové veselí bude pokračovat cca od 15:30 hodin hudebním programem skupin Artur, Rollák, Daydreams, 7-Mays, Nezband a ve 21:30 se můžete těšit na ohňostroj. Na akci toto prvomájové odpoledne je vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Přijďte mezi nás.

Bývalí studenti naší školy přijeli v pátek 13. dubna pobesedovat s našimi stávajícími studenty třetího ročníku o vysokých školách, přípravě na přijímací řízení, správném výběru školy, možnostech studia v zahraničí a prostě o všem, co by mohlo  naše studenty před výběrem té správné vysoké školy zajímat. Bylo to neformální, bylo to autentické a bylo to velmi podnětné. Děkujeme.

 
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>